Jak wybrać dobrego bukmachera? Im więcej ofert, tym lepiej!

Czy dużo ofert bukmacherskich oznacza, że gracz powinien się martwić? Wydaje się, że niekoniecznie. Podpowiadamy, jak wybrać dobrego bukmachera online.

Jak wybrać dobrego bukmachera? Im więcej ofert, tym lepiej!
Jak wybrać dobrego bukmachera? Im więcej ofert, tym lepiej!

Obstawianie meczów jest coraz popularniejsze

Zakłady bukmacherskie to jedna z najszybciej rozwijających się branż w naszym kraju. Nie bez znaczenia, dla każdego, legalnie działającego w Polsce i co najważniejsze odprowadzającego podatki bukmachera, była ustawa hazardowa, która w 2007 roku ułatwiła naszym rodzimym firmom konkurencję ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami. Na efekty owej konkurencji nie trzeba było długo czekać. Dziś na naszym, polskim rynku firm bukmacherskich działa ich ponad 20. Są to oczywiście firmy mniejsze lub większe, różniące się również od siebie pod względem posiadanego kapitału. Pierwsza zwycięska batalia, odniesiona nad zagranicznymi potentatami nie była jednak jedyną bitwą, którą polskie firmy bukmacherskie musiały stoczyć.

Druga runda dotyczyła już jednak starcia tych, którzy ostali się na placu boju, czyli firm, które przez swoje promocje i oferty muszą walczyć o klienta w Polsce. Wspomniana kilka linijek wcześniej ustawa hazardowa również i w tym elemencie pozwoliła na więcej, jeśli idzie na przykład o sponsoring i reklamę w mediach. Dziś nikogo nie dziwi już reklama takich przedsiębiorstw jak STS, forBET lub eWinner podczas bloków reklamowych w telewizji, lub radiu. Co więcej, nikogo nie dziwi już nawet widok firmy bukmacherskiej, która jest głównym sponsorem klubu piłkarskiego lub żużlowego. Innymi słowy, zakłady bukmacherskie stały się codziennym elementem naszego krajobrazu.

bonusy bez depozytów 2022 od sts
STS bonus bez depozytu – kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Nie oznacza to jednak, że aby funkcjonować, wystarczy jedynie dobrze sprzedać się w Internecie, telewizji, radiu czy na stadionie. Na końcu przecież pieniądze, którymi mogą zarządzać firmy bukmacherskie, pochodzą od typerów, którzy regularnie wpłacają im swoje oszczędności. Aby móc więcej zarabiać, trzeba coraz więcej oferować, dlatego każde szanujące się przedsiębiorstwo coraz mocniej zaczęło zwracać uwagę na to jak bogata jest jego oferta oraz jak bardzo konkurencyjne są kursy względem kursów konkurencji. Tego typu praktyki to oczywiście bardzo dobra informacja dla graczy. Im więcej ofert, tym większy wybór i możliwość obstawiania. Bardziej doświadczeni gracze, którzy poznali już zasady funkcjonowania zakładów bukmacherskich, posiadają nie jedno, nie dwa, a kilka kont założonych u różnych bukmacherów. Jest to oczywiście w pełni legalne, a celem takiego postępowania jest rzecz jasna szukanie najlepszych kursów na wydarzeniach, którymi się interesują. Ktoś może powiedzieć, że to nie ma sensu, że te małe różnice na kursach nie mają aż takiego kolosalnego znaczenia. To błędne myślenie. Wystarczy przecież spojrzeć na promocje w super marketach, gdzie w jednym sklepie kawa może różnic się od siebie cenowo nawet o kilka złotych. Podobnie jest w zakładach bukmacherskich. Wybór najlepszych kursów w skali nie dnia, nie miesiąca, a roku, może przynieść naprawdę duże korzyści finansowe. 

Czy porównywanie kursów u bukmacherów ma sens? 

Odpowiadając już na samym wstępie na pytanie postawione w tytule tegoż akapitu, odpowiadamy: tak, porównywanie kursów u bukmacherów ma sens. Chodzi oczywiście o to, ile możesz ostatecznie zarobić. A skoro można zarobić więcej, to dlaczego z tego nie korzystać? Owszem, żonglowanie pomiędzy stronami firm bukmacherskich jest czasochłonne, ale jeśli ktoś chce się zająć typowaniem na poważnie, to prędzej czy później taką taktykę musi u siebie wprowadzić. Zanim jednak więcej słów wyjaśnienia, spójrzmy na przykładowe wydarzenia sportowe oraz kursy, u kilku czołowych bukmacherów w Polsce. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINEMecze Ligi Mistrzów: Real Madryt vs Inter Mediolan. Sprawdźmy dostępne kursy na zwycięstwo Realu Madryt:

  • Etoto: 2.35
  • eWinner: 2.37 
  • Fortuna: 2.23
  • forBET: 2.32
  • STS: 2.25 

Powyższe przykłady są świetnym dowodem na to, jak duże mogą być wahania kursów u pięciu czołowych bukmacherów w Polsce. Dla pewności sprawdźmy jeszcze pojedynek innych, dwóch uznanych ekip w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Pod lupę weźmy starcie Bayernu Monachium z FC Barceloną. Tegoroczna forma obu ekip skłania nas do postawienia na gospodarzy. Sprawdźmy jakie kursy na Bawarczyków oferują bukmacherzy: 

  • Etoto: 1.67
  • eWinner: 1.67
  • Fortuna: 1.64
  • forBET: 1.64
  • STS: 1.62

Co wiemy, patrząc na dwa powyższe przykłady? Zanim o wnioskach postarajmy się o jeszcze jedno obliczenie. Każdy dobry typer na swoim kuponie stara się umieścić jak najmniej zdarzeń, aby móc w ten sposób zminimalizować ryzyko ewentualnej przegranej. Zagrajmy zatem dwa przykładowe kupony, oba na zwycięstwo Realu Madryt i Bayernu Monachium. W obu przypadkach weźmiemy pod lupę kursy eWinner oraz firmy STS. 

Firma eWinner na zwycięstwa Realu Madryt i Bayernu Monachium oferuje kolejno kursy: 2.37 oraz 1.67. Jeśli u tegoż bukmachera postawimy kupon za 100 zł, to będziemy mogli wygrać 348,30 zł. 

Firma STS z kolei na zwycięstwa Realu Madryt i Bayernu Monachium oferuje kolejno kursy: 2.25 oraz 1.62. Postawmy, podobnie jak w przykładzie powyżej 100 zł. Możliwa wygrana? 321,20 zł. 

Porównywarka kursów bukmacherskich

Najlepsze kursy bukmacherskie
Najlepsze kursy bukmacherskie

Różnica w ewentualnych wygranych między obiema ofertami wynosi 27,1 złotych. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nie jest to wielka suma. Pamiętaj jednak o dwóch istotnych czynnikach, które również musisz uwzględnić w swojej opinii. Po pierwsze zagraliśmy za 100 zł. Jeśli wybralibyśmy opcję kuponu za 10 zł, to ta różnica byłaby oczywiście mniejsza, ale, w przypadku stawki większej, to różnica między obiema ofertami rosłaby wraz z zainwestowanym kapitałem. Po drugie dokonajmy ostatniego obliczenia, które również rzuci na nasz przykład solidną porcję światła: 

Załóżmy, że notujesz same zwycięstwa. Gracz 4 razy w tygodniu, i za każdym razem różnica, którą udało Ci się uzyskać, poprzez żonglowanie ofertami wynosi właśnie 27,1 zł. Pomnóżmy więc tę kwotę przez 4 tygodnie, a następnie 12 miesięcy = 1300,80 zł. Tysiąc trzysta złotych i osiemdziesiąt groszy! Tak, jeśli nie wierzysz własnym oczom, to przeczytaj tę kwotę zapisaną słownie, bo nie dość, że jest ona prawdziwa, to jeszcze daje mocno do myślenia. Nawet jeśli spuścimy trochę z tonu i przyjmiemy, że typer z naszego przykładu nie ma aż tyle szczęścia do zwycięskich kuponów, to nawet przy połowie zwycięstw w skali roku, będzie on mógł liczyć na 650,4 złote, które zarobi więcej tylko dlatego, że wiedział o czymś takim jak różnice na kursach u czołowych firm bukmacherskich w Polsce. 

Jak widzisz zatem warto, jest już na początku swojej przygody z zakładami bukmacherskimi posiadać kilka kont u czołowych firm bukmacherskich w Polsce. Efekty finansowe są przecież widoczne gołym okiem. Mecze Ligi Mistrzów padły dziś łupem firmy eWinner, ale przecież w przypadku żużla, koszykówki czy siatkówki to właśnie STS może przewodzić jeśli chodzi o wysokie kursy. Dobry typer nie przywiązuje się więc do jednego bukmachera, ale korzystając z możliwości, jakie daje mu wolny rynek oraz konkurencja między przedsiębiorstwami bukmacherskimi stara się grać tak, aby po prostu jak najwięcej zarobić. Na tym polega właśnie ten biznes, więc zachęcamy wszystkich do tego, aby przed wysłaniem kuponu porównać kursy u innych firm bukmacherskich. Nadaje się do tego chociażby porównywarka kursów bukmacherskich – to wygodniejszy sposób niż sprawdzanie każdej strony z osobna.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. MR BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z dnia 19 grudnia 2019 nr PS4.6831.1.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 1

Legalni bukmacherzy online

Back to top button