Eurojackpot – wysokie wygrane na wyciągnięcie ręki!

Pomysł na loterię Eurojackpot powstał w 2006 roku. Dzisiaj jest niesamowicie sławną, europejską grą liczbową oficjalnie funkcjonującą od marca 2012 roku. Natomiast już w lutym 2013 do loterii przystąpiło 14 państw, w tym między innymi Włochy, Szwecja, Słowenia, Norwegia, Niemcy, Dania, Chorwacja, Islandia, Hiszpania, Finlandia, Holandia, Estonia, Litwa czy Łotwa. Jesienią 2014 dołączyły również Czechy i Węgry. Polska dołączyła do loterii we wrześniu 2017. Dzięki uzyskaniu dużej popularności i udziału wielu państw loteria kusi bardzo wysokimi wygranymi.

Eurojackpot - wysokie wygrane na wyciągnięcie ręki!
Eurojackpot – wysokie wygrane na wyciągnięcie ręki!

 Gwarantowana pula na wygrane pierwszego stopnia wynosi w naszym kraju 375 000 000 złotych. Dodatkowo, w przypadku, gdy pula na główne wygrane osiągnie powyżej 90 000 000 euro, nadwyżka powiększa pulę na wygrane II stopnia. Oznacza to, że taka wygrana może także wynieść kilkadziesiąt milionów euro.

 Jednakże  faktyczna wysokość wygranej jest uzależniona od aktualnego kursu złotówki do euro. Dodatkowo zwycięski gracz, który uzyskał wygraną równą lub wyższą od 10 000 000 euro ma możliwość wyboru waluty w jakiej życzy sobie odebrać nagrodę. Wygrana może być odebrana w euro lub w złotówkach.

Należy również podkreślić, że Eurojackpot jest zabezpieczony gwarantowaną pulą 10 000 000 euro na wygrane I stopnia (kiedy czytamy Eurojackpot zasady gry, jest to bardzo często podnoszone!). W związku z tym został utworzony specjalny fundusz, na który wpłacane są środki w wysokości 12% puli na wygrane. To gwarantuje, że gracz zawsze będzie grał o kwotę nie mniejszą od 10 000 000 euro.

bonusy bez depozytów 2020 od sts
STS bonus bez depozytu – kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Zasady gry Eurojackpot. Co trzeba wiedzieć?

Podstawy gry

Koszt pojedynczego zakładu wynosi w Polsce 12,50 zł, czyli więcej niż chociażby w przypadku „zwykłego” Lotto czy Keno online. Losowania przeprowadzane są w Helsinkach, w każdy piątek pomiędzy godziną 20 a 21. Sprzedaż losów zostaje zamknięta na godzinę przed losowaniem. Natomiast relacje z losowania dostępne są na stronie Lotto. Wyniki można również sprawdzić na stronie lub w kolekturach. 

Blankiet do obstawiania jest podzielony na dwa pola. W pierwszej części typujemy 5 z 50 liczb. Natomiast w drugim polu wybieramy 2 z 10 cyfr. Kupon wypełniony jest prawidłowo po dokonaniu wyboru i zakreśleniu liczb w obu częściach. Zagrać można też na “chybił trafił”. 

Zawieranie zakładów

Kupon ważny jest jedynie w kraju, w którym został zakupiony. Oznacza to, że los nabyty w Polsce uprawnia do odebrania wygranej tylko i wyłącznie w Polsce. Natomiast zakłady mogą być zawierane na kilka sposobów. Na jedno losowanie lub kilka losowań. Grając online można też subskrybować kupon. Wówczas będzie brał on udział w kolejnych losowaniach do momentu wyłączenia subskrypcji lub do wyczerpania środków na koncie gracza. Ponadto zakłady można zawierać również systemowo.

Gra systemem

Zakłady systemowe umożliwiają typowanie większej liczby numerów na pojedynczym polu do gry. W związku z tym rosną szanse na wygraną. Przykładowo wytypowanie liczb w systemie 7 plus 2 odpowiada aż 21 różnym kombinacjom tych liczb. Stosując większą ilość kombinacji numerów automatycznie zwiększamy szansę trafienia wygranej wyższego stopnia bądź trafienia niższych wygranych. Zatem trafiając wygraną w systemie liczb 7+2 można trafić 10 wygranych V stopnia lub 10 nagród IX stopnia. 

granie w Eurojackpot online
granie w Eurojackpot online

Sama gra systemem nie należy do trudnych. Instrukcje oraz informacje o grze systemem zawarte są w tabelach systemowych. Z kolei wskazówki nad tabelą informują z ilu zakładów prostych składa się dany system. Po wytypowaniu określonej ilości liczb w pojedynczym polu do gry, system sam wygeneruje możliwe kombinacje liczb.  

I tak w przypadku wyboru pięciu liczb głównych, np. 1, 2, 3, 4, 5 i dwóch euroliczb 1 i 2 dostępna jest tylko i wyłącznie jedna kombinacja. Natomiast wybranie już 6 głównych liczb i 3 euroliczb daje już 18 możliwych kombinacji. 

Podsumowując gra systemowa nie daje gwarancji trafienia głównej wygranej, zwiększa natomiast prawdopodobieństwo trafienia możliwych kombinacji. 

Natomiast fundusze przeznaczone na wygrane opiewają na minimum 50% opłaconych przez graczy stawek. Dotyczy to stawek ze wszystkich krajów biorących udział w losowaniach, zatem mniejsze wygrane też bywają całkiem spore. 

Stopnie wygranych w Eurojackpot

W Eurojackpot istnieje aż 12 stopni wygranych. 

Pierwszy stopień oznacza trafienie 5+ 2. Wysokość wygranej wynosi 36% z puli. Drugi 5+1, gdzie wygrana stanowi 8,5% z puli. Trzeci 5+ 0 z wygraną 3,0%. Czwarty to 4+2 o 1% wygranej. Piąty 4+1, w którym wygrana wynosi 0,9%. Szósty 4+0 z wygraną 0,7%. Siódmy 3+2 z wygraną 0,6%, ósmy 2+2 o wygranej 3,1%, dziewiąty 3+1- 3%, dziesiąty 3+0 z wygraną 4,3%, jedenasty 1+2 oznaczający 7,8% wygranej z puli i dwunasty 2+1 o poziomie 19,1% z puli.

Podsumowując Ilość możliwych wypłat stanowczo refunduje w dużym stopniu wysoką cenę za pojedynczy zakład.  Dodatkowo wygraną można nawet osiągnąć bez trafienia dwóch dodatkowych euronumerów.

Wygrywanie w Eurojackpot
Wygrywanie w Eurojackpot

Wygrani szczęśliwcy i stosowane przez nich strategie gry

Jednym z największych ekspertów gier liczbowych Lotto jest Richard Lusting, który aż siedmiokrotnie wygrał główną wygraną w loterii. Sporą część swojego życia poświęcił na przeprowadzanie analiz loterii losowych. Wnioski ze swoich obserwacji przelał na papier. Z wynikami jego badań można się zapoznać w jego książce „Dowiedz się, jak zwiększyć swoje szanse wygrania na loterii”. Swoją strategię oparł on na siedmiu zasadach.  Wprawdzie zasady te nie gwarantują uzyskania wysokiej wygranej, ale podpowiadają metody na zwiększenie szans w osiągnięciu celu. 

Według Richarda Lustiga należy trzymać się zasad:

  • Zachowania wierności jednej wybranej grze. Bez rozpraszania się na różne loterie. 
  • Omijania metody “chybił trafił”. W zasadzie tej chodzi głównie o typowanie tylko i wyłącznie własnych kombinacji liczbowych typowanych na podstawie własnych obserwacji i wyliczeń. 
  • Ustalenia planu finansowego i kalendarza losowań. 

W zasadzie tej Lustig zaleca odgórne ustalenie kwoty, jaką chcemy przeznaczyć miesięcznie na zakup kuponów. Ponadto namawia do wyboru konkretnych dni przeznaczonych na grę. W przypadku Eurojackpot zasada narzuca się sama, ponieważ losowania tej loterii mają miejsce raz w tygodniu. Zatem w miesiącu możemy zagrać czterokrotnie.

Metoda Cinthii Stafford

Cynthii Stafford jest kobietą, która dzięki grze na loterii wzbogaciła się o 112 milionów USD. Jej metodą było wyćwiczenie podświadomości do wywołania sukcesu poprzez wizualizowanie własnego sukcesu. Kobieta twierdzi, że przyciągnęła sukces siłą woli wizualizując codziennie czek na 112 milionów USD. Kwestię rozstrzygnięcia czy był to jedynie przypadek, czy faktycznie siła umysłu, która jest w stanie wywołać tak spektakularne efekty pozostawiamy do indywidualnego rozważenia. 

Jak grać online w Eurojackpot?

Przed rozpoczęciem gry online należy się oczywiście zarejestrować. Po przesłaniu wymaganych danych następuje proces weryfikacji tożsamości. W tym celu należy przesłać skan dowodu osobistego. Po przejściu weryfikacji można rozpocząć grę online. By rozpocząć zabawę niezbędne są środki finansowe. Konto można zasilić przy użyciu Blika, karty płatniczej lub za pomocą usługi przelewów ekspresowych DotPay. Przelane pieniądze pojawiają się na koncie w kilka sekund. Od tego momentu można już obstawiać wybrane zakłady. 

Eurojackpot kupon
Eurojackpot kupon

Wystarczy wybrać grę, w którą chcemy zagrać i wytypować liczby, albo wybrać opcję na “Chybił trafił’. W przypadku Multilotka należy dodatkowo zadecydować, czy gramy z Plusem czy bez Plusa. Na koniec wybieramy ilość losowań lub dokonujemy subskrypcji.

Granie online ma wiele zalet. Należą do nich między innymi: brak konieczności wychodzenia z domu, możliwość wybrania gry w subskrypcji czy brak konieczności zachowania kuponu, ponieważ kupon automatycznie zapisuje się w systemie. 

W przypadku wygranych poniżej 2 280 zł, wygrana kwota przelewana jest na konto gracza w systemie. Środki te mogą zostać wykorzystane na dalszą grę lub wypłacone na rachunek bankowy. 

Przy wygraniu kwoty powyżej 2 280 zł szczęśliwiec musi pofatygować się po odbiór do jednego z oddziałów Totalizatora. Po skontaktowaniu się z oddziałem wygrana trafia bezpośrednio na podane konto bankowe. Automatycznie jest też pobierany 10% podatek od wygranej.

Eurojackpot na telefonie

Jeżeli posiadasz smartfon lub tablet z systemem Android lub iOS możesz apkę pobrać ze strony Lotto. Aby zainstalować aplikację należy wejść w ustawienia telefonu. W kolejnym kroku odszukujemy opcję “zabezpieczenia”(dotyczy to ekranu blokady, zabezpieczeń itp.) Zaznaczamy “źródła nieznane” i klikamy “OK”. 

Po pobraniu apki rozpoczynamy jej instalację. W tym celu uruchamiamy “powiadomienia” w górnej części ekranu i klikamy w “Lotto.apk.” 

Posiadacze smartfona Huawei aplikację mogą pobrać bezpośrednio z App Gallery. 

Rekord wygranych Eurojackpot w Polsce. Ile wynosi?

Od początku zaistnienia gry w naszym kraju w ekspresowym tempie rośnie jej popularność. Z pewnością przyczyniło się do tego ponad 20 wysokich wygranych I, II i III stopnia. Najwyższa wygrana jaka padła w Polsce miała miejsce 10.05.2019r. W powiecie piotrkowskim. Posiadacz szczęśliwego kuponu trafił wygraną I stopnia, zatem trafienia miały formę 5+2. Szczęśliwiec ten wzbogacił się o niebagatelną kwotę 193 396 500 zł. 

Granie w Eurojackpot w Polsce
Granie w Eurojackpot w Polsce

Druga największa wygrana miała miejsce w powiecie pruszkowskim, dnia 111.09.2020r. Była to również wygrana I stopnia i wynosiła 96 805 666, 90. 

 I trzecia pokaźna wygrana, która miała miejsce w miejscowości Świeradów-Zdrój, 29.06.2018r. Wynosiła ona 26 597 867,60 i była to wygrana II stopnia, gdzie liczba trafień wynosi 5+1.

Pośród pozostałych wysokich wygranych warto wspomnieć jeszcze o szczęśliwym kuponie z Garwolina, gdzie 26.01.2018 miała miejsce wygrana III stopnia (czyli w schemacie 5+1). Wynosiła ona 2 093 493,90 zł. 

Eurojackpot – zasługuje na dobre opinie?

Pomijając wyjątkowych szczęśliwców, większość z przeciętnych graczy odnosi przede wszystkim korzyści z dobrej zabawy. Mniejsze, ale za to częstsze wygrane również potrafią w miesiącu okazać się całkiem sporą kwotą. 

Nie istnieje jedna ”złota” metoda na uzyskanie wysokich wygranych. Niektórzy obserwując wyniki, typują na podstawie “ciepłych” i “zimnych” numerów. Taktyka ta polega na zaobserwowaniu i wytypowaniu liczb tzw. ”ciepłych”, czyli tych, które padają znacznie częściej od innych.

Kwestia opracowania strategii jest sprawą indywidualną każdego gracza. Grunt by losowania przynosiły dobrą zabawę pełną emocji i choćby niewielkie, ale sprawiające masę radości wygrane. 


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

0 / 5. Ocen: 0

Legalni bukmacherzy online

Back to top button