Kto tym razem sięgnie po tytuł ME 2021? Anglia czy Francja?

Mistrzostwa Europy to impreza sportowa, odbywająca się co 4 lata, na którą czeka miliony kibiców na całym świecie. Obecna edycja tego turnieju wyjątkowo odbywa się 5 lat po zakończeniu poprzedniej. Faworytów do sięgnięcia po najważniejszy medal jest kilku, a do tego grona można zaliczyć m.in. Anglię oraz Francję. W tym artykule przeprowadzimy krótką analizę szans owych reprezentacji na końcowy sukces.

Typowanie Euro 2020

Anglia

Anglia do tegorocznych Mistrzostw Europy przystępuje z myślą, aby zatrzeć po sobie poprzednie, złe wrażenie. W 2016 roku na ME we Francji odpadła ona bowiem już w 1/8 finału z Islandią, która była jedną z rewelacji tego turnieju. Częściowo Anglia wynagrodziła to swoim kibicom udanym Mundialem oraz eliminacjami do ME.

Bukmacherzy dają Anglikom bardzo duże szanse na wygranie Euro, a część z nich stawia nawet ich jako największego z faworytów do zdobycia złotego medalu. Jednym z tych bukmacherów jest lider rankingu bukmacherów ze strony najlepsibukmacherzy.plFortuna, która ustaliła kurs na zwycięstwo Anglii w wysokości 6.50. 

Podobne zdanie na ten temat mają eksperci sportowi, którzy również upatrują Anglię jako solidnego kandydata na końcowy triumf. Czynnikiem, mającym bez wątpienia największy wpływ na to jest fakt, że Anglia posiada jedno z najciekawszych pokoleń piłkarskich od wielu lat.

W drużynie Anglii można znaleźć mnóstwo piłkarskich „perełek”, które zasługują na wyróżnienie. Do tych największych gwiazd angielskiego zespołu należą:

– Harry Kane,

– Marcus Rashford,

– Phil Foden,

– Trent Alexander-Arnold,

Szanse na wygranie Euro w przypadku Anglii są zatem bardzo duże. Wspomniany czynnik w postaci niezwykle mocnej ekipy to niejedyny atut Anglii, gdyż kolejnym jest fakt, że te najważniejsze mecze na ME będą się odbywały w Anglii na londyńskim stadionie Wembley. Dodatkowo drużyna jest z pewnością napędzana przez bardzo dobre wyniki odnotowane w eliminacjach do ME oraz na MŚ.

Francja

Francja może mieć trochę mieszane odczucia, związane z ostatnimi Mistrzostwami Europy. Z jednej strony spisali się oni całkiem nieźle, docierając do samego finału, w którym przegrali z Portugalią po golu Edera, ale Francja jest drużyną, która przede wszystkim myśli o złotym medalu. Zwłaszcza że ostatni turnieju rozrywali u siebie.

Na tegorocznych ME znowu będą oni jednym z głównych faworytów. Taką opinię mają m.in. bukmacherzy, którzy ich szanse oceniają bardzo wysoko. U jednego z legalnych buków, stawiając zakład na końcowe zwycięstwo Francji, można wygrać 6-krotność postawionej stawki, gdyż kurs na to wynosi 6.60.

Podobnie sukces Francji typują eksperci, którzy widzą w nich dużego faworyta do końcowego triumfu. Wpływ na to ma bezsprzecznie skład, jakim dysponuje Francja, gdyż na każdą pozycję jest kilku światowej klasy piłkarzy. Z pewnością jeszcze bardziej szanse na sukces zwiększa to, że do kadry powraca Karim Benzema – jeden z najlepszych napastników na świecie.

Gwiazd, których posiada w swoich szeregach jest multum, ale do tych największych z pewnością można zaliczyć wspomnianego wcześniej Karima Benzenę, a także Paula Pogbę, Antoine’a Griezmanna oraz Kyliana Mbappe.

Szanse na osiągnięcie czegoś wielkiego są zatem w przypadku Francji bardzo duże. Powrót Karima Benzeny do i tak niezwykle mocnej ekipy francuskiej jeszcze bardziej wzmocniło jakość tego zespołu. Dużym atutem drużyny będzie również ich trener – Didier Deschamps, który wielokrotnie już udowodnił, że zna się na swoim fachu.

Na podstawie analizy można bez problemu stwierdzić, że Francja i Anglia to jedni z największych faworytów do wygrania Euro. Zgadzają się z tym zarówno bukmacherzy, jak i eksperci piłkarscy. Obie drużyny posiadają ogromną jakość w swoich zespołach, dobrych trenerów oraz są optymistycznie nastawione po osiąganych ostatnio wynikach.

5 / 5. Ocen: 2

Legalni bukmacherzy online

Back to top button