Starsze jak i obecne urządzenia z Androidem to miejsca, gdzie można zagrać w darmowy poker online, inne ciekawe gry, jak i posłuchać muzyki. Zdarza się, że w domach zalegają nam starsze tablety, smartfony lub inne urządzenia z Androidem. Czy wiecie jednak, że można zamienić stare urządzenie z Androidem w fajny, przydatny gadżet?
Co robić ze swoimi starymi telefonami lub tabletami z Androidem?
Jest to pytanie, nad którym zapewne głowi się niejedna osoba. Z jednej strony można takie urządzenie sprzedać za niską cenę, oddać do utylizacji. Z drugiej jednak strony istnieje szansa na drugie życie urządzenia. Istnieje bowiem kilka ciekawych opcji, dzięki którym nadal można czerpać korzyści ze starszych smartfonów. Bardzo popularne jest podłączenie tabletów lub smartfonów w samochodach, gdzie mogą one pełnić funkcję darmowej nawigacji. Inni wykorzystują starsze urządzenia w kamery internetowe. Oto zatem kilka naszych ciekawych pomysłów na to, co można zrobić ze starszymi urządzeniami.
Kamera internetowa
Świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z telefonu lub tabletu jako kamery internetowej. Dziś koszt dobrej kamery do komputera czy laptopa to co najmniej 200 złotych. Nie trzeba takich pieniędzy wydawać, gdyż przecież nasz smartfon sprzed 2 czy 3 lat ma także bardzo dobrą kamerę i mikrofon. Możemy zatem naszego starego Androida zamienić w kamerę internetową lub kamerę Dashcam. Wystarczy jedynie połączyć urządzenie z siecią, pobrać specjalną aplikację kamery internetowej ze sklepu Google Play, skonfigurować nośnik oglądania na zdalnym urządzeniu. Konieczne jest wprowadzenie adresu IP telefonu w pasku adresu przeglądarki. Dobrze jest także optymalnie dobrać dla siebie funkcję zasilania urządzenia. Można odtąd korzystać ze smartfona jako sprzętu do Skype, Zooma czy Hangouts. Polecamy przy tym zakup specjalnego uchwytu na telefon, dzięki któremu starszy smartfon może pełnić rolę kamery samochodowej nagrywającej naszą jazdę.
Odtwarzacz muzyki
Dziś na topie są wszelkiego rodzaju serwisy streamingowe. Jednak wiąże się z nimi pewien problem – za każdym razem potrzebują dostępu do sieci (nie liczymy wersji offline). Jednak zdarzają się miejsca, gdzie ciężko o sieć lub w czasie zagranicznych wyjazdów korzystanie z sieci będzie zbyt drogie. Dlatego też idealnym wyjściem będzie stworzenie z telefonu odtwarzacza muzycznego. Na karcie microSD lub w pamięci wewnętrznej telefonu możemy wgrać ulubione pliki muzyczne. Dzięki temu nie musimy się martwić kosztownymi limitami abonamentowymi lub limitami transmisji danych. Smartfon stanie się naszym odtwarzaczem MP3, radiem w samochodzie. W aucie może być podłączony do gniazda, zaś w podróży można korzystać z powerbanka. Przy braku transmisji danych, połączenia z siecią będzie to darmowy odtwarzacz, a przy tym bateria powinna nieco dłużej wytrzymać. Większość telefonów ma wbudowany odtwarzacz muzyczny lub też można takowy ściągnąć z Google Play.
Monitor dziecka lub drzwi
Nie trzeba dziś kupować drogich kamer monitorujących czy systemów dozorujących. Można przecież skorzystać z poprzedniego telefonu. Konieczne jest tutaj umieszczenie telefonu w odpowiednim miejscu, jak i również pobranie specjalnej aplikacji do monitoringu. Dzięki jej podłączeniu do domowej sieci możemy mieć przez cały czas obraz z jednego smartfona na swym drugim telefonie. To świetna okazja do stworzenia domowego monitoringu lub elektronicznej niani. Nasz stary telefon lub tablet służyć będzie wtedy jako dedykowany monitor wideo.
Konsola do gier
Jeśli lubimy proste i niewymagające gry, to nasz poprzedni smartfon może służyć jako konsola do gier. Wystarczy jedynie połączenie z domową siecią Wi-Fi. Jeśli z poprzedniego telefonu usuniemy wszelkie niezbędne aplikacje, to zostanie nam wystarczająco dużo miejsca na instalację co najmniej kilku gier. To dobra opcja również z tego względu, że w ten sposób zaoszczędzimy baterię na nowym telefonie.