Do więzienia za grę u nielegalnego bukmachera?

Po wejściu w życie ustawy hazardowej z 2017 roku osoby organizujące oraz biorące udział w grach bukmacherskich bez zezwolenia muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Co grozi za korzystanie z ofert zagranicznych bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów?

Do więzienia za grę u nielegalnego bukmachera?
Do więzienia za grę u nielegalnego bukmachera?

Jaki bukmacher jest legalny?

Bukmacherzy legalni to tacy, którzy posiadają odpowiednie zgody przewidziane w ustawie hazardowej. Aby nie zanudzać przepisami prawnymi, chodzi głównie o to, że legalna firma bukmacherska musi posiadać sześcioletnią koncesję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Wydanie takiej zgody to dla starającego się o nią podmiotu koszt 200.000 złotych, a także konieczność spełnienia kilku niezbędnych warunków, między innymi, tego o posiadaniu oddziału firmy w Polsce.

Obecnie w naszym kraju mamy kilka marek, które można z całą pewnością uznać za legalne. Jeżeli chcemy się upewnić, czy nasz bukmacher nie łamie prawa, wystarczy przejrzeć listę nielegalnych bukmacherów. Jak widać, jest ona bardzo pokaźna. Nie ma jednak miesiąca, by w sieci nie pojawiały się informacje o nowych podmiotach starających się o licencje. Polscy gracze z utęsknieniem czakają na powrót Bet365, ale ten na razie oficjalnie nie został zapowiedziany.

Gram nielegalnie. Czy coś mi grozi?

Wśród osób, które interesują się tematyką bukmacherską „po łebkach” istnieje przekonanie, że karze podlegają przede wszystkim firmy, które oferują grę niezgodną z obowiązującymi u nas przepisami. Czy rzeczywiście tak jest? Z pomocą w uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie przychodzi nam ustawa o grach hazardowych, a dokładniej artykuł numer 89, w którym czytamy, że karze podlega ten, kto:

1. Karze pieniężnej podlega:
1) urządzający gry hazardowe bez koncesji, bez zezwolenia lub bez dokonania wymaganego zgłoszenia;
2) urządzający gry hazardowe na podstawie udzielonej koncesji, udzielonego zezwolenia lub dokonanego zgłoszenia, który narusza warunki zatwierdzonego regulaminu, udzielonej koncesji, udzielonego zezwolenia lub dokonanego zgłoszenia lub prowadzi gry na automatach do gier, urządzeniu losującym lub urządzeniach do gier bez wymaganej rejestracji automatu do gier, urządzenia losującego lub urządzenia do gry;
3) posiadacz zależny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa;
4) posiadacz samoistny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa, o ile lokal nie jest przedmiotem posiadania zależnego;
5) dostawca usług płatniczych, który nie przestrzega zakazu, o którym mowa w art. 15g zakaz udostępniania usług płatniczych przez dostawców usług płatniczych;
6) uczestnik gry hazardowej urządzanej bez koncesji, bez zezwolenia lub bez zgłoszenia;
7) przedsiębiorca telekomunikacyjny, który nie wypełnił obowiązków wynikających z art. 15f Rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą ust. 5;
8) urządzający grę hazardową, której urządzanie stanowi monopol państwa.

sts kod promocyjny 2019
Bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Jak widzimy, w punkcie szóstym można przeczytać, że cytowana przez nas ustawa oraz przewidziane w niej kary dotyczą nie tylko organizatorów gier hazardowych, ale także ich uczestników. Dla niektórych może być to zła wiadomość – właśnie dlatego warto przemyśleć, czy aby na pewno gra w nielegalnych firmach bukmacherskich rzeczywiście jest tak „opłacalna”, jak wydaje się to na pierwszy rzut oka.

Więzienie za grę u bukmachera online

Kolejny mit, który niektórych przyprawia o ciarki. Okazuje się, że najnowsza wersja ustawy hazardowej nie przewiduje kary pozbawienia wolności za grę u nielegalnego bukmachera. Nie oznacza to jednak, że jest to bezpieczne czy też warte ryzyka.

Kara więzienia a Zakłady Bukmacherskie
Kara więzienia a Zakłady Bukmacherskie

Jak bardzo łatwo przeczytać w odpowiednich przepisach dotyczacych przestępstw skarbowych, gra w nielegalnych podmiotach bukmacherskich grozi karą grzywny do 120 stawek dziennych. W praktyce oznacza to, że możemy otrzymać za to niecałe 200 złotych albo nawet 37000!

Czy warto obstawiać legalnie?

Obstawiając mecze legalnie, możemy odnieść wrażenie, że płacimy ogromne podatki niewspółmierne do ewentualnych wygranych. Czy jednak aby na pewno? Warto grę u bumachera w Polsce potraktować podobnie jak zakupy z VAT-em i tym podobne. Nie możemy nic z tym zrobić i po prostu należy się z tym pogodzić.

Szczególnie, że oferty firm bukmacherskich z licencją są coraz lepsze. Coraz więcej znaleźć u nich można streamy za darmo, mecze live Ekstraklasa, a nawet kod bonusowy ze specjalnymi premiami!

Oferty legfalnych bukmacherów są naprawdę dobre!
Oferty legalnych bukmacherów są naprawdę dobre!

——-

eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

/ 5. Ocen:

Legalni bukmacherzy online

Back to top button