Do więzienia za grę u nielegalnego bukmachera?

Po wejściu w życie ustawy hazardowej z 2017 roku osoby organizujące oraz biorące udział w grach bukmacherskich bez zezwolenia muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Co grozi za korzystanie z ofert zagranicznych bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów?

Do więzienia za grę u nielegalnego bukmachera?
Do więzienia za grę u nielegalnego bukmachera?

Jaki bukmacher jest legalny?

Bukmacherzy legalni to tacy, którzy posiadają odpowiednie zgody przewidziane w ustawie hazardowej. Aby nie zanudzać przepisami prawnymi, chodzi głównie o to, że legalna firma bukmacherska musi posiadać sześcioletnią koncesję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Wydanie takiej zgody to dla starającego się o nią podmiotu koszt 200.000 złotych, a także konieczność spełnienia kilku niezbędnych warunków, między innymi, tego o posiadaniu oddziału firmy w Polsce.

Obecnie w naszym kraju mamy kilka marek, które można z całą pewnością uznać za legalne. Jeżeli chcemy się upewnić, czy nasz bukmacher nie łamie prawa, wystarczy przejrzeć listę nielegalnych bukmacherów. Jak widać, jest ona bardzo pokaźna. Nie ma jednak miesiąca, by w sieci nie pojawiały się informacje o nowych podmiotach starających się o licencje. Polscy gracze z utęsknieniem czekają na powrót Bet365, ale ten na razie oficjalnie nie został zapowiedziany.

bonusy bez depozytów 2020 od sts
STS bonus bez depozytu – kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Obstawiający nie może pod żadnym pozorem zasłaniać się nieznajomością prawa. Oznacza to, że nie uniknie kary ten, kto oświadczy, iż nie wiedział, jakie obowiązują w Polsce przepisy oraz na co dokładnie pozwalają. Każdy musi zatem we własnym zakresie zdobyć wiedzę na temat sprawdzania legalności bukmacherów. Na szczęście, nie ma w tym nic trudnego, a w tym materiale każdy będzie mógł się o tym przekonać.

Aby mieć pewność, że gra się u bukmachera z licencją, należy w pierwszej kolejności sprawdzić jego adres internetowy. To w zasadzie najszybszy i jednocześnie najskuteczniejszy sposób. Jeżeli domena bukmachera ma końcówkę „.pl”, oznacza to, iż mamy do czynienia z firmą w stu procentach legalną.

Uwaga! W przypadku ustalania legalności chodzi o koniec adresu www, a nie obojętnie którą jego część. Wiele marek działających w szarej strefie tworzy mylące domeny jak nazwa-PL, pl-nazwa, nazwa-pl.com itp. Wszystkie tego typu serwisy nie mają nic wspólnego z działaniami zezwalanymi przez polskie przepisy.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Gram nielegalnie. Czy coś mi grozi?

Wśród osób, które interesują się tematyką bukmacherską „po łebkach” istnieje przekonanie, że karze podlegają przede wszystkim firmy, które oferują grę niezgodną z obowiązującymi u nas przepisami. Czy rzeczywiście tak jest? Z pomocą w uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie przychodzi nam ustawa o grach hazardowych, a dokładniej artykuł numer 89, w którym czytamy, że karze podlega ten, kto:

1. Karze pieniężnej podlega:
1) urządzający gry hazardowe bez koncesji, bez zezwolenia lub bez dokonania wymaganego zgłoszenia;
2) urządzający gry hazardowe na podstawie udzielonej koncesji, udzielonego zezwolenia lub dokonanego zgłoszenia, który narusza warunki zatwierdzonego regulaminu, udzielonej koncesji, udzielonego zezwolenia lub dokonanego zgłoszenia lub prowadzi gry na automatach do gier, urządzeniu losującym lub urządzeniach do gier bez wymaganej rejestracji automatu do gier, urządzenia losującego lub urządzenia do gry;
3) posiadacz zależny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa;
4) posiadacz samoistny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa, o ile lokal nie jest przedmiotem posiadania zależnego;
5) dostawca usług płatniczych, który nie przestrzega zakazu, o którym mowa w art. 15g zakaz udostępniania usług płatniczych przez dostawców usług płatniczych;
6) uczestnik gry hazardowej urządzanej bez koncesji, bez zezwolenia lub bez zgłoszenia;
7) przedsiębiorca telekomunikacyjny, który nie wypełnił obowiązków wynikających z art. 15f Rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą ust. 5;
8) urządzający grę hazardową, której urządzanie stanowi monopol państwa.

Jak widzimy, w punkcie szóstym można przeczytać, że cytowana przez nas ustawa oraz przewidziane w niej kary dotyczą nie tylko organizatorów gier hazardowych, ale także ich uczestników. Dla niektórych może być to zła wiadomość – właśnie dlatego warto przemyśleć, czy aby na pewno gra w nielegalnych firmach bukmacherskich rzeczywiście jest tak „opłacalna”, jak wydaje się to na pierwszy rzut oka.

Niestety, w internecie cały czas można przeczytać wprowadzające w błąd informacje, według których tylko strony bukmacherskie muszą obawiać się o konsekwencje swoich nielegalnych działań wymierzonych w polskie przepisy. Tak naprawdę jest w praktyce na odwrót – to ukaranie pojedynczego typera jest bardziej prawdopodobne, niż proces między firmą X a Skarbem Państwa.

Więzienie za grę u bukmachera online

Kolejny mit, który niektórych przyprawia o ciarki. Okazuje się, że najnowsza wersja ustawy hazardowej nie przewiduje kary pozbawienia wolności za grę u nielegalnego bukmachera. Nie oznacza to jednak, że jest to bezpieczne czy też warte ryzyka.

Kara więzienia a Zakłady Bukmacherskie
Kara więzienia a Zakłady Bukmacherskie

Jak bardzo łatwo przeczytać w odpowiednich przepisach dotyczących przestępstw skarbowych, gra w nielegalnych podmiotach bukmacherskich grozi karą grzywny do 120 stawek dziennych. W praktyce oznacza to, że możemy otrzymać za to niecałe 200 złotych albo nawet 37000!

Owszem, nie pójdziemy „za kratki”, jeśli zdarzy nam się zagrać kupon bukmacherski tam, gdzie nie powinniśmy. Tyle że jednocześnie musimy liczyć się z tym, że przyjdzie nam zapłacić naprawdę duże pieniądze, a to dla niektórych kara wręcz jeszcze gorsza.

Podatek bukmacherski. Czy rzeczywiście tak straszny, jak go malują?

Obstawiając mecze legalnie, możemy odnieść wrażenie, że płacimy ogromne podatki niewspółmierne do ewentualnych wygranych. Czy jednak aby na pewno? Warto grę u bukmachera w Polsce potraktować podobnie jak zakupy z VAT-em i tym podobne. Nie możemy nic z tym zrobić i po prostu należy się z tym pogodzić.

Zresztą, coraz częściej pojawiają się w kraju firmy, które pozwalają na obstawianie bez podatku i to w stu procentach legalnie. Tego typu promocję znajdziemy chociażby na www.eFortuna.pl, gdzie przez cały rok możliwe jest zdobywanie wygranych powiększonych o 14%. Dodatkowo, przy wysokich kuponach AKO, bukmacher oferuje nawet 50% zysku ekstra, co dla wielu typerów może wydawać się bardzo atrakcyjną propozycją.

Fortuna obstawianie bez podatku
Fortuna obstawianie bez podatku

Oczywiście, granie bez podatku u legalnych podmiotów nie jest tym, na co wskazuje. Nie chodzi tutaj o jakiekolwiek łamanie przepisów, a rekompensatę za opłatę od wniesionej stawki, czyli 12 złotych przy zagranych 100 zł i tak dalej.

Bardzo wielu typerów unikania grania u legalnych bukmacherów tylko ze względu na podatki. Na szczęście, teraz jest to już absolutnie nieuzasadnione. Szczególnie, że dopiero większe wygrane są obarczone dodatkowym obowiązkiem opłaty w wysokości 10 procent.

Dlaczego nielegalny bukmacher nie jest lepszy od legalnego?

Oferty firm bukmacherskich z licencją są coraz lepsze. Coraz więcej znaleźć u nich można streamy za darmo, mecze live Ekstraklasa, a nawet kod bonusowy ze specjalnymi premiami!

Warto walczyć z mitami, które w negatywnym świetle stawiają zakłady bukmacherskie z licencją. Jeżeli bowiem przyjrzymy się ofertom podmiotów zagranicznych, łatwo zauważymy, że w zasadzie niczym nie różnią się od tych w portalach będących legalnymi alternatywami.

U legalnego bukmachera można oglądać mecze podczas obstawiania, dostępne są liczne promocje, a graczom przyznaje się też bonusy bez depozytu. Nie bez znaczenia dla wielu powinno być również to, że na stronach jak www.STS.pl dostępny jest legalny poker, natomiast chociażby na www.Betfan.pl można zagrać w blackjacka!

STS bukmacher online - w 100% legalny!
STS bukmacher online – w 100% legalny!

Wspomniane przez nas bonusy to nie tylko puste słowa bez żadnego pokrycia w rzeczywistości. Oto przykłady stron, które dowodzą tego najlepiej:

  • www.STS.pl – z kodem promocyjnym „BETONLINE” nowi gracze dostają tutaj 29 PLN bez wpłaty. Dodatkowo do odebrania jest 100% do 1200 PLN przy pierwszej wpłacie i po 20 PLN jako zakłady bez ryzyka w Betgames i sportach wirtualnych
  • www.eFortuna.pl – rejestracja jest w stu procentach legalna i nie trzeba w niej od razu weryfikować danych z dowodu. Kod promocyjny „BETONLINE” pozwala na zgarnięcie 20 PLN bez wpłaty, 100% do 2000 PLN na start oraz 200 PLN w formie zakładu bez ryzyka.
  • www.Betfan.pl – co tutaj znajdziemy? Na co dzień legalne obstawianie bez podatku, natomiast na początku – 15 darmowych kuponów, do 600 PLN jako zakłady bez ryzyka oraz 3×777 PLN mnożnika wygranych! Obowiązujący kod promocyjny to również „BETONLINE„.

——-

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. BetX Polska Legalny bukmacher nr zezwolenia PS4.6835.164.2019. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

5 / 5. Ocen: 2

Legalni bukmacherzy online

Back to top button