Jak ograć bukmachera, a nie dać ograć się jemu?

Jak ograć bukmachera – to pytanie pada na forach typerskich bardzo często. Co trzeba wiedzieć na ten temat? Dowiedz się, jak skutecznie typować i nie popełniać błędów, gdy można ich rzeczywiście uniknąć.

Jak ograć bukmachera, a nie dać ograć się jemu?
Jak ograć bukmachera, a nie dać ograć się jemu?

Nie da się ukryć, że początki w niemalże każdej dziedzinie są niezwykle wręcz trudne. Nie inaczej jest z bukmacherką, która jest do tego o tyle niebezpieczna, że w grę wchodzą tu prawdziwe pieniądze. A z ciężko zarobionymi złotówkami nikt przecież nie chce się tak łatwo rozstawać. Jeśli trafiliście na tę stronę, zapewne chcecie dowiedzieć się, w jaki sposób zwiększyć szansę powodzenia, a nawet wyjść z zyskiem z tego interesu. Oto nasz porady dla początkującego typera.

Zakłady bukmacherskie – czym są i o co w nich chodzi?

Zakłady sportowe wywodzą się ze starożytności, ale jeśli chcemy mówić o typowaniu takim, jakie znamy obecnie, warto przenieść się do 1790 roku, do Wielkiej Brytanii, gdzie rozpoczęto przyjmować zakłady na wyścigi konne. Pomysł bardzo szybko się przyjął i rozpowszechnił na całym świecie. Obecnie branża generuje miliardowe zyski, angażując miliony osób. Mimo tego progresu główna zasada pozostała bez zmian. W typowaniu chodzi bowiem o przewidzenie przyszłości, a dokładniej tego, jak zakończy się dane spotkanie i jak będzie przebiegało.

fortuna kod bonusowy
fortuna kod bonusowy

Co można obstawiać?

Zakłady bukmacherskie pozwalają obstawiać niemalże wszystko. Jeśli jakiś sport wydostał się z rozgrywek podwórkowych na nieco wyższy poziom, prawdopodobnie będzie można go typować. Oczywiście najbardziej popularna jest piłka nożna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by obstawiać ponad 40 innych dyscyplin, które regularnie pojawiają się w ofercie większości bukmacherów. Zresztą, typować można nie tylko tradycyjne sporty, ale też szeroką gamę eSportów, które cieszą się coraz większą popularnoscią, zwłaszcza wśród młodych graczy.

Gdzie obstawiać zakłady sportowe?

Aktualnie w Polsce korzystać można z oferty kilkunastu legalnych bukmacherów. Pozostałe firmy, nieposiadające licencji Ministerstwa Finansów działają w naszym kraju nielegalnie i korzystanie z nich może doprowadzić do licznych problemów, w tym nawet konieczności zapłacenia grzywny. Z tego też powodu lepiej jest zarejestrować się u sprawdzonego, legalnego bukmachera, który zapewni nam bezpieczeństwo wpłaconych środków, a także nie spowoduje konfliktu z prawem. Listę aktualnie działających w naszym kraju firm znaleźć można na stronie Ministerstwa Finansów. Te najpopularniejsze przedstawiamy poniżej wraz z informacją o dostępnych premiach:

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Czy lepiej typować zakłady live, czy przedmeczowe?

Początkujący gracze powinni raczej skupić się na zakładach przedmeczowych. Przemawia za tym kilka istotnych powodów. Przede wszystkim typowanie przed rozpoczęciem spotkania jest dużo mniej stresujące. Mamy czas na przemyślenie każdego ruchu, dokładną analizę i podjęcie decyzji o zagraniu. Czas jest także niezbędny, by dokładnie sprawdzić ofertę wszystkich bukmacherów, u których jesteśmy zarejestrowani i wybrać jak najlepszy kurs. Osoby bardziej zaawansowane mogą pokusić się o typowanie na żywo. Jest to jednak dużo bardziej niebezpieczne i ryzykowne. Kursy w trakcie meczu bardzo szybko się zmieniają, nie ma więc zbyt wiele czasu na podjęcie decyzji, a co za tym idzie łatwo o pomyłkę spowodowaną nadmiernym stresem. Nie trzeba chyba nikomu mówić o tym, że granie pod presją znacząco zmniejsza szanse powodzenia, a co za tym idzie, minimalizuje szanse wygranej. Typowanie na żywo warto rozpocząć od grania małymi kwotami, tak by przyzwyczaić się do stresu.

Jakiego bukmachera wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – jak najlepszego. W obecnych czasach prawie każda firma proponuje nam te same dyscypliny i rynki, warto wiec wybrać miejsce, które dorzuca jak najwyższe kursy bukmacherskie. Im mniejsza marża bukmachera, tym większy kurs, a co za tym idzie, większa wygrana po skutecznym typowaniu. Choć na jednym kuponie będą to drobne różnice, to w skali miesiąca zbierze się już całkiem duża sumka, a przecież lepiej mieć więcej niż mniej. Przed rozpoczęciem rejestrowania się u bukmacherów koniecznie trzeba porównać kursy w dyscyplinach, które zamierzamy obstawiać. W tym celu najlepiej wybrać sobie kilkanaście spotkań każdego dnia i sprawdzać, która firma oferuje najlepsze warunki. 

Drugą kwestią są promocje bukmacherskie. Osoby początkujące powinny polować przede wszystkim na freebety i cashbacki, gdyż te bonusy będą dla nich najłatwiejsze do otrzymania. Duży bonus od depozytu to broń obosieczna. Z jednej strony można znacznie się wzbogacić, z drugiej zaś spełnienie warunków obrotu jest bardzo trudne. Bardzo często trzeba bowiem obrócić wielokrotnością depozytu, robiąc to na kuponach o określonym kursie, w krótkim okresie. Chęć spełnienia warunków sprawi, ze typy będą nieprzemyślane, co doprowadzi do katastrofy i utraty większości kapitału na grę.

Typowanie zakładów bukmacherskich – kiedy obstawiać?

Bukmacherzy wystawiają ofertę na długo przed rozpoczęciem danego spotkania. Nie warto jednak od razu rzucać się na typowanie, gdyż przez ten czas wiele może się zmienić. Najważniejszy zawodnik może złapać kontuzje, może dojść do zwolnienia trenera czy też atmosfera w zespole może znacznie się pogorszyć. Wszystko to ma ogromny wpływ na drużynę, dlatego też najlepiej jest typować maksymalnie z jednodniowym wyprzedzeniem, gdy niewiele się już przydarzy. Jakakolwiek analiza wykonana na dwa tygodnie przed danym spotkaniem nie będzie miała żadnego sensu.

Fortuna wygrany kupon
Fortuna wygrany kupon

Jakie kupony obstawiać?

W sieci spotkać można ogromne taśmy składające się z kilkunastu meczów. Wiadomo, wygrana na takim kuponie z pewnością będzie imponująca, ale szansa na trafienie wszystkich obstawionych spotkań jest równa zeru. Najlepiej skupić się na zakładach pojedynczych lub kuponach złożonych z maksymalnie dwóch-trzech typów. Sport jest nieprzewidywalny, zawsze coś może pójść nie tak, dlatego też lepiej minimalizować ryzyko. Co prawda wygrana nie będzie aż tak imponująca, ale dużo bardziej pewna. 

Systemy gry – czy warto je stosować?

Jak najbardziej. Chaotyczne stawkowanie to prosta droga do katastrofy. Na dłuższą metę istnieje duże ryzyko, że taka gry przyniesie jedynie straty. Warto więc jak najszybciej przekonać się do jednego z systemów stawkowania. Każdy ma swoje plusy i minusy, dlatego też warto zapoznać się z wieloma opcjami i zastanowić, która najlepiej sprawdzi się w naszych rękach. Najlepiej zacząć od prostych opcji, w miarę nabierania doświadczenia można powoli przechodzić do coraz bardziej zaawansowanych systemów. Wszelkiego rodzaju systemy oparte na progresji tj. zwiększaniu kwoty stawki w przypadku nietrafienia kuponu nie są dobrym wyborem. Najlepiej trzymać się od tego z daleka, bo mimo że na wielu stronach opisywane są one jako przynoszące pewny zysk, to w rzeczywistości nie jest to prawdą i w końcu dojdzie do serii porażek, która sprawi, że utracimy cały kapitał przeznaczony na grę. 

Jak ograć bukmachera, czyli sporo zarabiać?

Zakłady bukmacherskie wymagają poświęcenia sporej ilości czasu, jeśli zależy nam na tym, by przynosiły zyski. Odpowiedź na pytanie „jak ograć bukmachera” nie jest zatem proste. Nie należy nastawiać się na łatwy zysk, bowiem, podobnie jak i w każdej dziedzinie związanej z pieniędzmi, zanim coś zacznie zapewniać dochody, wymaga włożenia w to sporej ilości pracy. Nie należy jednak poddawać się po pierwszych porażkach, a wyciągać z nich wnioski. Efektem tego będzie coraz bardziej skuteczne typowanie.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. MR BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z dnia 19 grudnia 2019 nr PS4.6831.1.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 1

Legalni bukmacherzy online

Back to top button