Cash out – sposób na uratowanie kuponu

Cash out  to funkcja umożliwiająca wcześniejsze zakończenie zakładu, przy zachowaniu części wygranej. Może oznaczać także zamknięcie kuponu, na którym są już inne wygrane zakłady ale pojawiły się wątpliwości co do wyniku kolejnego. Co oznacza, że Cash out pozwala zminimalizować straty związane z przegranym zakładem na kuponie lub nawet zakończyć zakład z zyskiem.

Coraz popularniejsza funkcja

Już dawno Cash out był popularny u zagranicznych bukmacherów. W Polsce jednak dość długo nie był dostępny w ofercie żadnego buka.  Jak przeczytamy w recenzji Betclic, międzynarodowego bukmachera, który zdecydował się na legalną działalność w Polsce, to on właśnie spopularyzował tą opcję na naszym rynku. 

Kiedy Cash out się opłaca?

W większości przypadków skorzystanie z opcji Cash out oznacza dla gracza utratę części pieniędzy z potencjalnej wygranej. Ale nie zawsze. Jest kilka sytuacji, w których wcześniejsze zamknięcie zakładu będzie się opłacać:

  • Kiedy na kuponie błędnie dodano zdarzenia do kuponu,
  • Do rozegrania zostało ostatnie wydarzenie na kuponie, co do którego gracz nie ma przekonania,
  • W trakcie typowanego spotkania przytrafi się wydarzenie, które znacząco obniża szanse na sukces, np. czerwona kartka lub kontuzja najlepszego zawodnika;
  • Z przebiegu wydarzenia wynika, że typowany zespół lub zawodnik mają niewielkie szanse na powodzenie 

W którym momencie warto wziąć Cash out?

Bukmacherzy oferują różne kwoty wypłaty w ramach Cash out. Te zależne są przede wszystkim od:

  • stawki kuponu, 
  • kursu, 
  • liczby pozostałych zdarzeń na kuponie oraz 
  • liczby zdarzeń w ogóle

Należy podzielić potencjalną wygraną przez kurs zdarzeń na kuponie, które pozostają nierozstrzygnięte. Dzięki temu dowiemy się, jaka kwota przysługiwałaby nam, gdybyśmy obstawili zakład bez nich. Jeśli jednak kwota możliwa do wypłaty jest znacznie niższa, nad skorzystaniem z wcześniejszego zamknięcia zakładu warto się zastanowić. Czasem warto jeszcze poczekać.

Na co trzeba uważać korzystając z Cash out?

Chociaż Cash out powstał przede wszystkim jako promocja dla graczy, to bukmacherom również się opłaca. Przy akumulowanych zakładach gracze decydują się zamykać kupony, kiedy wygrają większość z zawartych na kuponie zakładów z obawy na negatywny wynik kolejnych. Tymczasem, gdyby okazały się wygrane, kwota którą wypłaciłby bukmacher byłaby zdecydowanie wyższa.

Dlatego też trzeba pamiętać, że Cash out wykorzystuje emocje, jakie towarzyszą graczom podczas meczów. Zwykle ryzyko przegranej wiąże się z przedwczesnym wykorzystaniem funkcji Cash out i mimo że jest spora szansa aby kupon był wygrany.

Jaka jest różnica pomiędzy Cash out a Cash back?

Oba terminy brzmią podobnie jedyna różnica między nimi jest zasadnicza. Cash back to bonus, który polega na tym, że bukmacher zwraca graczowi przegraną stawkę, oczywiście na określonych warunkach. Tymczasem Cash out, to zamknięcie kuponu przed zakończeniem wszystkich zakładów.  A więc Cashout będzie przydatny zanim jeszcze przegramy, tymczasem Cash back może oznaczać zwrot stawki już po przegranym zakładzie. Obie funkcje można z powodzeniem wykorzystać w swojej strategii na zakłady bukmacherskie.

BukmacherDostępność Cash outRodzaje zakładów, w których jest Cash out
BetclicTaksolo, AKO, prematch, live
LV BETTaksolo, AKO, prematch, live
STSTaksolo, AKO, prematch, live
NoblebetTaksolo, AKO, prematch, live
PZBukTaksolo, AKO, prematch, live
FortunaTaksolo, AKO, prematch, live
forBETTak ale tylko  aplikacjisolo, AKO, prematch, live
TotolotekTaksolo, AKO, prematch, live
eWinnerTaksolo, AKO, prematch, live
SuperbetTaksolo, AKO, prematch, live

5 / 5. Ocen: 2

Legalni bukmacherzy online

Back to top button