Wyjątkowa kontrowersja, czyli Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze

Mundial to absolutny szczyt szczytów, piłkarski Olimp, ukoronowanie kariery, wielki zaszczyt dla każdego, kto ma szansę wziąć udział w tych niezwykle emocjonujących rozgrywkach. Nie mniejsze święto przeżywają kibice biorący urlop tylko po to, aby umożliwić sobie uczestnictwo na żywo, na stadionie lub przed telewizorem. Jedno jest pewne: klienci SuperBet mieli w pewnym momencie ogromny problem, aby wskazać wygranego, więc niezwykłym udogodnieniem dla nich była promocja Superprzewaga na Katar. Jednak „problemy” związane z typowaniem są niczym przy kontrowersjach związanych z organizacją tego Mundialu.

superbet

Od początku pod górkę

Decyzja zarządu organizacji FIFA o wyborze Kataru na gospodarza Mundialu 2022 od samego początku odbijała się szerokim echem. 2 grudnia 2010 roku dowiedzieliśmy się, że maleńki kraj bez tradycji piłkarskich, a tym bardziej sukcesów na tym polu, otrzymał misję zorganizowania święta futbolu. Temat ten przebojem wdarł się na okładki dzienników sportowych, bowiem szybko zorientowano się, jak kłopotliwe będzie zorganizowanie meczów finałowych w tak gorącym klimacie.

Jedyny taki sezon piłkarski w historii

Pomimo zastosowania najbardziej zaawansowanej technologii w budowie katarskich stadionów, w tym gigantycznych klimatyzatorów i przewiewnych konstrukcji modułowych, nieodzowne było przeniesienie letniego turnieju na przełom listopada i grudnia. Naturalnie wymusiło to przerwanie sezonu dużo wcześniej niż zwykle, choć brytyjska Premier League powróciła do meczów już w Święta Bożego Narodzenia. Ten nietypowy tryb szczególnie odbił się na pozycji klubów o wąskiej kadrze. Intensywny i wypełniony niespodziankami turniej, jak choćby przedwczesne odpadnięcie Portugalii ze zdruzgotanym Cristiano Ronaldo na czele, bardzo mocno wyeksploatował organizmy sportowców.

Niespodzianka utrapieniem ekspertów

Gianni Infantino, prezydent FIFA, jednoznacznie stwierdził, że faza grupowa tych mistrzostw zapisała się w annałach jako najbardziej ekscytująca w historii. Nikt przecież nie spodziewał się tak słabych Niemców czy wygranej Arabii Saudyjskiej z Argentyną! W 2010 roku podobne kłopoty miała również La Furia Roja, czyli reprezentacja Hiszpanii, której ledwo udało się awansować do fazy pucharowej turnieju, by potem unieść Puchar Świata po wyczerpującej wymianie ciosów z Holendrami.

Niesamowitą okazję na pokaźną wygraną mieli również klienci SuperBet w promocji Superprzewaga na Katar. Wystarczyło dwubramkowe prowadzenie obstawionej drużyny w dowolnym momencie meczu, by od razu zgarnąć nagrodę jak w przypadku wygranej po 90 minutach. Doskonale zgrało się to z turniejem tak obfitującym w gole i hollywoodzkie zwroty akcji!

Olśniewający Mbappé i legendarny Messi

Wspomniany już Ronaldo czy też Kai Havertz nie mogą zaliczyć tego turnieju do najbardziej udanych w swoim życiu, to pewne. Niekwestionowanymi gwiazdami byli natomiast Lionel Messi i Kylian Mbappé, czyli najbardziej utytułowany zawodnik w historii dyscypliny oraz pretendent do tego miana, który pomimo młodego wieku już może poszczycić się mistrzostwem oraz wicemistrzostwem świata. Prawdziwą przyjemnością było oglądania tych dwóch tytanów prowadzących swoje drużyny do walki o najwyższe cele, a z dodatkiem promocji SuperBet Superprzewaga na Katar emocji było co niemiara. I choć kontrowersji (w tym związanych z łamaniem praw człowieka w Katarze) nie brakowało, z pewnością Mundial ten zostanie zapamiętany przez rzesze kibiców.

5 / 5. Ocen: 1

Legalni bukmacherzy online

Back to top button