Czym są kursy bukmacherskie i jak je czytać?

Kursy bukmacherskie to podstawowe pojęcie, które należy znać, decydując się na rozpoczęcie przygody z obstawianiem meczów. Sprawdźmy, czym właściwie są i w jaki sposób je czytać, by skutecznie obstawiać!

Czym są kursy bukmacherskie i jak je czytać?
Czym są kursy bukmacherskie i jak je czytać?

Bez względu na to czy decydujemy się na grę w firmach bukmacherskich legalnych w Polsce, czy też takich pokroju 1xBet (jest to niezgodne z polskim prawem!), z kursami będziemy mieli do czynienia zawsze. W Polsce najpopularniejszym formatem są kursy dziesiętne. Rzadko gdzie na stronie można spotkać format amerykański, a nawet gdy taki rzeczywiście jest dostępny, można go w bardzo łatwy sposób zamienić na ten właściwszy dla naszego miejsca zamieszkania.

Co to są kursy bukmacherskie?

Kursy to nic innego, jak notowania danego zespołu. Pracownicy (bukmacherzy) firm bukmacherskich ustalają, jakie zdarzenie jest najbardziej prawdopodobne w konkretnym meczu, po czym wystawiają odpowiednie wartości do tabelek. Zasada jest jedna: im niższy kurs na dany typ, tym większe prawdopodobieństwo „wejścia”. Trzeba liczyć się jednak z tym, że te pewniejsze zakłady pozwalają zazwyczaj na zdobycie mniejszych wygranych! W końcu im większe ryzyko, tym im zysk powinien być pokaźniejszy.

Jak czytać kursy w zakładach bukmacherskich?

Czytanie kursów bukmacherskich nie powinno nikomu sprawić większych problemów. Pozwalają one w łatwy sposób obliczyć, ile zarobimy stawiając daną kwotę na konkretny typ. I tak, na przykład, grając za 100 PLN na kurs 2,12 możemy zyskać 200 złotych po odjęciu podatku. Przypominamy, że w Polsce płacimy 12% od wniesionej kwoty w danym kuponie, tak więc grając za 100 złotych kurs mnożony jest przez nie pełną kwotę, a jej wartość po odjęciu podatku.

Kursy dziesiętne i kursy amerykańskie
Kursy dziesiętne i kursy amerykańskie najpopularniejsze w zakładach bukmacherskich

Każdy, nawet najbardziej początkujący, powinien potrafić czytać kursy u bukmachera. Nie jest to trudne do nauki, a naprawdę potrafi się przydać. Z biegiem czasu nabywa się umiejętności automatycznego obliczania potencjalnego zysku. Kiedy kilkakrotnie postawimy kupon z typem o podobnym kursie będziemy mieć już, mniej więcej, pojęcie, ile możemy wygrać.

Niski kurs vs. wysoki kurs

Stawianie niskich kursów to domena wielu graczy zaczynających przygodę z bukmacherką. Osobom mało doświadczonym wydaje się, że trafienie trzech „pewniaków” jest bardziej prawdopodobne niż skuteczne wytypowanie czegoś mniej oczywistego. Nic bardziej mylnego. Niskie kursy także posiadają swoje wady. Po pierwsze, dają mało zarobić, a przy tym wymagają sporych nakładów finansowych. Po drugie, nie zmuszają nas do głębszej analizy, a po prostu uczą grać „na ślepo”.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jeżeli kilka razy podwinęła wam się noga, stawiając na mecze z niskimi kursami, na pewno więcej już tego nie zrobicie. Obecnie wśród profesjonalistów zdecydowana większość to zwolennicy typowania pojedynczych typów z kursem rzędu 1,80-1,90. To znacznie bardziej opłacalne, niż wybieranie dwóch bądź trzech zdarzeń o niskich notowaniach.

bonusy bez depozytów 2020 od sts
STS bonus bez depozytu – kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Bukmacher z dobrymi kursami

Każdy gracz chce wygrywać jak najwięcej – to oczywiste. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że sporo osób szuka bukmachera z atrakcyjnymi kursami. Nie można w tej kwestii generalizować, ale na pewno przyda się wam lektura rankingu najlepszych bukmacherów 2020! Podajemy w nim informacje na temat tego, gdzie obecnie znaleźć można dobre warunki dla graczy, a także wymieniamy największe wady oraz zalety poszczególnych firm dostępnych na polskim rynku.

Według opinii graczy zakładów online najlepsze kursy mają zakłady bukmacherskie w kolejności:

Wartości kursów u bukmacherów nie różnią się jakoś diametralnie, ale wszystko zależy głównie od tego, na co jesteśmy nastawieni. Znacznie większe różnice widać w przypadku typów na outsiderów, niż faworytów. Na tych drugich możemy zarabiać o kilka groszy więcej na każdej złotówce, a w przypadku typów skazywanych na porażkę – nawet kilkadziesiąt groszy! Przy stawianiu regularnym robi to po pewnym czasie naprawdę sporą różnicę!

Obserwacja wahań kursów bukmacherskich

Obserwacja zmian kursów to bardzo istotny element strategii gry. Jeżeli widzimy, że typ na „1” wyraźnie spada od pewnego czas, możemy być pewni, że na taki wariant stawia coraz więcej osób. Działa to także w drugą stronę – wzrost kursu to coraz mniejsze prawdopodobieństwo na sukces. Gracze w różny sposób interpretują zmiany. Warto podejść do tego nieco psychologicznie i zastanowić się, o czym może świadczyć dana reakcja środowiska.

Kursy u bukmacherów

Skuteczny system bukmacherski 

Nie istnieje złota metoda na to, by zarabiać w zakładach bukmacherskich. Na forach internetowych czy różnych tego typu miejscach znajdziecie zwolenników wielu strategii czy systemów bukmacherskich. Oczywiście systemy pomagają w zakładach bukmacherskich, co do tego nie ma wątpliwości, gracze najczęściej stosują progresję remisową, która jest najłatwiejsza i prawdopodobnie najskuteczniejsza.


Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.
Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 . Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie Ministerstwa Finansów nr PS4.6831.15.2017.

5 / 5. Ocen: 7

Legalni bukmacherzy online

Back to top button