FAME Friday Arena – co warto typować?

FAME Friday Arena to nowy cykl gal z organizacji FAME MMA. Obecnie jest to największa federacja freak fightowa w Polsce, a może nawet w całej Europie. FAME Friday Arena ma być szansą na pozyskanie kolejnych widzów i odwiedzenie mniejszych miast, w których do tej pory kibice nie mieli okazji obejrzeć FAME MMA. Jak typować najbliższą galę?

Karta walk FAME Friday Arena

Na gali FAME Friday Arena pojawi się kilku zawodników, którzy zadebiutują pod szyldem organizacji FAME MMA, a także kilka znanych twarzy, jak Daro Lew, Marcin Dubiel, Filipek czy Bracia Tyburscy. Na karcie walk znajduje się wiele interesujących propozycji. Ciekawie wyglądają zwłaszcza dobory zasad w takich starciach, jak Adrian „Medusa” Salamon vs Dominik „Jaxu” Jax, czy Alberto Simao vs Jakub „Kubańczyk” Flas. W pierwszym przypadku rywalizacja odbędzie się na zasadach BJJ vs MMA, czyli Medusa nie będzie mógł kopać i uderzać rywala w stójce, a jego jedyną szansą na wygraną jest sprowadzenie walki do parteru. Ciekawie zostały dobrane również zasady w walce wieczoru, gdzie Alberto Simao zmierzy się z Kubańczykiem w K-1 na małe rękawice. Taka formuła walki mocno premiuje tutaj Jakuba Flasa, który w przeszłości był posiadaczem pasa FAME MMA. Fani piłki nożnej bez wątpienia zwrócą również uwagę na pojedynek, w którym weźmie udział Piotr Świerczewski. Popularny Świr zmierzy się w oktagonie z gwiazdą federacji FAME MMA i ogólnie freak fightów, czyli Daro Lwem.

  • [K-1, małe rękawice]: Alberto Simao vs Jakub „Kubańczyk” Flas – walka wieczoru
  • [K-1, małe rękawice]: Filip „Filipek” Marcinek vs Marcin Dubiel
  • [MMA]: Jose „Josef Bratan” Simao vs Jakub Nowaczkiewicz
  • [K-1, małe rękawice]: Michał „Wampir” Pasternak vs Paweł „Księżniczka” Tyburski
  • [MMA]: Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk vs Piotr „Świr” Świerczewski
  • [BJJ vs MMA]: Adrian „Medusa” Salamon vs Dominik „Jaxu” Jax
  • [MMA]: Piotr „Tybori” Tyburski vs Tomasz „Zadyma” Gromadzki
  • [MMA]: Olga „Nanami Chan” Sałacka vs Elizabeth „Lizi” Anorue
  • [MMA]: Aleksandr „Sasha” Muzheiko vs Dawid Malczyński
  • [MMA]: Piotr „Edzio” Bylina vs Kornel „Koro” Regel

Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk vs Piotr „Świr” Świerczewski

Naszą analizę najbliższej karty walk zaczniemy oczywiście od pojedynku, który elektryzuje wszystkich fanów piłki nożnej. Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk to znany fan Nottingham Forest, który w swoim kolejnym pojedynku na arenie freak fightów zmierzy się z byłym piłkarzem, czyli Piotrem Świerczewskim. Zakłady bukmacherskie, a także eksperci nie mają wątpliwości, że faworytem tego starcia jest popularny Świr. Na korzyść byłego reprezentanta Polski przemawiają przede wszystkim umiejętności związane z kopnięciami, ale nie wiadomo, jak poradzi sobie w parterze. Daro Lew jest jednak takim zawodnikiem, który z jednej strony potrafi się położyć przy lekkim ciosie, ale z drugiej w ostatnich starciach zrobił spory progres. 

Widać, że praca z psychologiem została tutaj wykonana na najwyższym poziomie, ale nasza propozycja do typowania tego starcia to wygrana Świerczewskiego przed czasem. Redakcja mma24 nie ma wątpliwości, że nawet przy mniejszym stażu treningowym Świr powinien wygrać to starcie. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Piotra Świerczewskiego.

Adrian „Medusa” Salamon vs Dominik „Jaxu” Jax

Z punktu widzenia neutralnych kibiców bardzo ciekawie zapowiada się również starcie Medusy z Jaxem. Faworytem dla zakładów bukmacherskich jest Adrian Salamon, który ma zdecydowanie większe doświadczenie, jeżeli chodzi o freak fighty. Decydującym czynnikiem może być tu jednak formuła walki, czyli fakt, że Medusa musi walczyć w BJJ, a jego przeciwnik na zasadach pełnego MMA.

Medusa jest jednak zawodnikiem, który ma przewagę warunków fizycznych i może wykorzystać to do sprowadzenia rywala, który treningi rozpoczął dopiero kilka tygodni temu. W zakładach bukmacherskich na ten pojedynek dostępna jest opcja, że Medusa wygra przez poddanie, a w zasadzie wątpliwe, aby to starcie miało zakończyć się na pełnym dystansie.

Filip „Filipek” Marcinek vs Marcin Dubiel

Oczy kibiców będą bez wątpienia zwrócone również na kolejny pojedynek z udziałem Marcina Dubiela. Jest to zawodnik, który w ostatnich walkach zaprezentował gigantyczny postęp, dlatego też jest faworytem w starciu z Filipkiem. Filip Marcinek wraca do oktagonu FAME i można powiedzieć, że będzie walczył przed własną publicznością. Filipek ma za sobą epizod w ramach światowej organizacji freak fight, gdzie przegrał na zasadach boksu. Tamta walka dała mu jednak z pewnością wiele doświadczenia, jeśli chodzi o rywalizację w stójce.

Pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami odbędzie się w formule K-1. Marcin Dubiel dysponuje lepszym zasięgiem ramion i ma przewagę wzrostu nad swoim przeciwnikiem, jednak cenne doświadczenie bokserskie może premiować tutaj Filipka. Redakcja mma24 nie ma wątpliwości, że faworytem tego starcia jest Dubiel. Zakłady bukmacherskie mają na ten temat podobne zdanie, ale ciekawą opcją do obstawiania w tym pojedynku może być walka na pełnym dystansie. Obaj zawodnicy raczej nie dysponują nokautujący ciosem, jeśli chodzi o walkę w K-1, dlatego też taka propozycja ma swoje uzasadnienie.

Alberto Simao vs Jakub „Kubańczyk” Flas – walka wieczoru

W podobnej formule jak co-main event odbędzie się również walka wieczoru – Alberto Simao vs Jakub „Kubańczyk” Flas. Faworytem tego starcia w opinii zakładów bukmacherskich jest były mistrz organizacji FAME MMA, czyli Jakub Flas. Kubańczyk wraca do oktagonu tej federacji po dłuższej przerwie. Jak sam przyznał, teraz jest już gotowy do powrotu, a to może być znakomita wiadomość dla kibiców, również tych neutralnych. Flas to zawodnik, który dysponuje solidnymi umiejętnościami, jak na freak fighty i jest faworytem starcia z Alberto.

Alberto Simao przegrał swój ostatni pojedynek przed czasem z Tyburskim. Trzeba przyznać, że w tamtej walce nie zaprezentował się na miarę swoich możliwości, a przeciwnik wykorzystał jego słabości. Walka wieczoru podczas FAME Friday Arena odbędzie się na zasadach K-1, które mocno premiują Kubańczyka. Prawdopodobnie postawi on na wykorzystanie swoich kopnięć, które mogą okazać się idealną bronią na najbliższego rywala. Zdaniem redakcji mma24 może być to najciekawsze starcie z całej karty walk, ponieważ, pomimo że Kubańczyk jest zdecydowanym faworytem, to Alberto jest w stanie sprawić niespodziankę. Na takim poziomie przy małych rękawicach pojedynczy cios jest w stanie rozstrzygnąć rywalizację. Fakt, że Jakub Flas miał sporą przerwę może przemawiać na korzyść Alberto, który również ma lepsze warunki fizyczne. Ciekawą opcją do typowania w tym pojedynku może być zakład na powyżej 1,5 rundy.

Nie wiesz czym są kursy bukmacherskie? Przeczytaj artykuł na ten temat!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń. 

5 / 5. Ocen: 1

Legalni bukmacherzy online

Back to top button