Czy bukmacher ma prawo zażądać skanu dowodu?

W dzisiejszych czasach kładzie się ogromny nacisk na ochronę danych osobowych. Co jednak przepisy w tej materii mówią o skanowaniu dokumentów tożsamości na potrzeby weryfikacji u bukmachera online?

Czy bukmacher ma prawo zażądać skanu dowodu?
Czy bukmacher ma prawo zażądać skanu dowodu?

Każda strona internetowa jest dostępna tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. Podobnie jest w przypadku punktów naziemnych. Jeżeli kasjer bądź kasjerka chcą upewnić się, czy jesteśmy uprawnieni do gry u bukmachera, mogą od nas zażądać okazania dokumentu potwierdzającego rok urodzenia.

Bukmacherzy legalni przeprowadzają weryfikację zazwyczaj już podczas rejestracji. Wyjątkiem jest marka Totalbet, w której możemy założyć tak zwane konto tymczasowe. Jest ono ważne trzy miesiące. W tym czasie nie musimy martwić się o skanowanie dokumentów i inne podobne sprawy.

Bukmacherzy a RODO

RODO to coś, co budzi naprawdę skrajne emocje w naszym kraju. Jakby na to nie patrzeć, ustawa ta wywróciła życie Polaków do góry nogami. A czy zmieniło się coś po niej w przypadku bukmacherów? Absolutnie nie – każda marka działająca w naszym kraju nadal może weryfikować nasz wiek poprzez proszenie o dołączenie skanu dokumentu.

Oczywiście, nie musimy godzić się na warunki stawiane przez bukmachera. Trzeba liczyć się jednak z tym, że odmowa ukończenia procesu weryfikacji danych jest jednoznaczna z niemożliwością zagrania zakładu przez internet.

Szybka rejestracja i weryfikacja danych – www.eFortuna.pl!


Totalbet zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Legalni bukmacherzy online

Back to top button