Jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze karty?

Karta kredytowa bywa zbawieniem podczas konieczności poniesienia nieplanowych wydatków. Może być to nagła konieczność wizyty u lekarza czy naprawy samochodu. Powód nie ma znaczenia, bo zgodnie z danym limitem możemy się zapożyczyć u banku, a środki zwrócić przed naliczeniem odsetek (zwykle 30-60 dni). Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób, gdy tylko może, decyduje się na posiadanie karty kredytowej. Nie trzeba z niej w końcu notorycznie korzystać. Jednak warto wybrać ofertę, która najlepiej wpasuje się w sposób, w jaki korzystamy z karty. Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę?

Jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze karty?

Jak korzystamy z karty?

To, jaka karta kredytowa będzie dla nas najlepsza, determinuje tak naprawdę sposób, w jaki ją użytkujemy. W tym miejscu można wymienić trzy nadrzędne grupy osób.

Pierwsza grupa to osoby, które korzystają z karty kredytowej tylko w wypadku nagłych sytuacji jak choroba, czy nagły wydatek finansowy, a więc wszystko od zepsutego samochodu, aż do kupna nowego telewizora na zbliżające się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Są to wiec osoby, które korzystają z tej karty jedynie jako zabezpieczenie czy dodatkową zdolność finansową.

Druga grupa osób korzysta z karty kredytowej na co dzień, ale z uwagi na stałe źródło dochodu bezproblemowo spłaca naliczone kwoty w terminie, a więc bez odsetek. Jest to wygodne, bo zawsze mają przy sobie ustalony limit środków, który zwykle znaczne przewyższa to, co są w stanie wydać. Takie rozwiązanie jest polecane jedynie dla osób na umowie o prace, ponieważ inne prace nie dają tak dużej gwarancji zatrudnienia, a potencjalne odsetki na karcie bywają bardzo uciążliwe do spłacenia.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jest jeszcze trzecia grupa osób, która faktycznie ma stały dochód, a na kartę kredytową decyduje się, ponieważ często, kolokwialnie pisząc, nie starcza im do pierwszego. Posiadanie takiej karty jest jakimś rozwiązaniem, żeby przetrwać miesiąc, a do 30-60 dni spłacić drobne zadłużenie, jednak korzystanie z karty kredytowej w takiej sytuacji może przysporzyć wiele niechcianych problemów.

Jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze karty?

Poza sposobem użytkowania należy wziąć pod uwagę szereg czynników związanych z samą ofertą karty, a także wyróźnione informacje z rankingu kart kredytowych dostępnego w Internecie.

Długość okresu bezodsetkowego. Jest to jeden z najważniejszych czynników przy wyborze karty kredytowej. Większość ofert przewiduje 30 dni na spłatę zaciągniętego zadłużenia, a najlepsze oferty dają na to nawet 60 dni. Oczywiście zwykle im dłuższy okres bezodsetkowy, tym lepiej, choć nie zawsze.

Wysokość naliczanych odsetek. Ten punkt łączy się długością okresu bezodsetkowego. Niektóre oferty mogą oferować 60 dni na bezodsetkową spłatę zadłużenia, a po tym okresie naliczać ogromne odsetki, co może wpędzić nas w duże problemy. 

Możliwość spłaty zadłużenia w ratach. Zwykle umowa karty kredytowej oferuje dwie opcje spłaty zadłużenia, a więc spłatę całej kwoty, lub na raty. Druga możliwość przy większych zakupach jak, na przykład, telewizor, wygląda szczególnie korzystnie, ale warto zapoznać się z tym, jak raty są rozkładane w czasie.

Płatność zbliżeniowa to standard w przypadku kart tradycyjnych i nawet wśród kart kredytowych, jednak warto upewnić się, że na pewno dana karta daje taką możliwość, bo zdecydowanie ułatwia to użytkowanie.

superbet legalny czy nie
Legalny bukmacher Superbet – kod promocyjny na bonus

Swoją drogą, jeśli myślisz o kartach kredytowych w nowoczesny sposób, warto zapoznać się z Twisto, która to karta daje dużo więcej możliwości od zwykłych, bankowych kart kredytowych.

4.5 / 5. Ocen: 4

Legalni bukmacherzy online

Back to top button