Dobre obstawianie esportu. Jak skutecznie grać u bukmachera?

Choć jeszcze kilkanaście lat temu mogło się to wydawać dość niedorzeczne i mało prawdopodobne, e-sport już od jakiegoś czasu bryluje na salonach i jest uznawany za pełnoprawny sport (choć, oczywiście, elektroniczny). Doskonałym dowodem na to, ale i na jego popularność jest jego obecność u znanych polskich bukmacherów – co więcej, stanowi część ich oferty, po którą typujący sięgają coraz częściej. Jeśli i my jesteśmy wśród nich, musimy wiedzieć, jak go obstawiać, by być w tym skutecznym. Na wyjaśnieniu tego skupi się nasz poradnik.

Dobre obstawianie esportu. Jak skutecznie grać u bukmachera?
Dobre obstawianie esportu. Jak skutecznie grać u bukmachera?

Jak obstawiać e-sport? Ważne wskazówki dla typerów!

Choć jeszcze do niedawna e-sport był bagatelizowany, zwłaszcza przez osoby niezaznajomione z nowoczesnymi technologiami i nieposiadające umysłów na tyle otwartych, by zrozumieć postrzeganie „siedzenia przed komputerem” właśnie w kategorii sportu, dziś jego obstawianie jest chlebem powszednim wielu mniej i bardziej profesjonalnych typerów. Zakłady bukmacherskie w jego obrębie są bardzo emocjonujące, a bukmacherzy pozwalający na ich obstawianie kuszą coraz lepszymi kursami na nie. Warto więc po prostu po nie sięgnąć. Poniżej przedstawiamy garść naszych porad, które z pewnością ułatwią to obstawianie i uczynią je takim przynoszącym rzeczywisty efekt.

Najlepsze gry e-sportowe do obstawiania

Coraz więcej gier dysponuje tak zwanym „zapleczem e-sportowym”, a zatem jest przystosowana do rozgrywek na poziomie turniejowym. Własne typy bukmacherskie powinniśmy realizować w obrębie jednej z nich – wybierzmy więc tę, która nas najbardziej interesuje. Musimy poznać jej zasady w taki sposób, by doskonale wiedzieć, co dzieje się na ekranie. Najlepiej będzie, jak po prostu w nią zagramy. Pozwoli nam to poznać grę z perspektywy zawodników i zrozumieć wszystkie mechanizmy, które nią rządzą.

bonusy bez depozytów 2020 od sts
STS bonus bez depozytu – kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Wybór zaledwie jednej gry pozwoli nam wyspecjalizować się w jej obrębie, czyniąc własne typy bukmacherskie bardziej trafnymi i po prostu skutecznymi. Nie można powiedzieć „typuję e-sport” – to kategoria zbyt rozległa! Trzeba wybrać jedną jej część.

Zakłady e-sport na żywo

W przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin sportu, w przypadku e-sportu poleca się obstawianie w formule na żywo. Gry komputerowe i rozgrywki w jego obrębie potrafią być bardziej przewrotne, niż cokolwiek innego, a o konkretnym meczu może zadecydować jedno potknięcie (lub jedna świetna akcja). Właśnie dlatego najlepszym modelem typowania są tutaj zakłady bukmacherskie na żywo.

Analiza meczów e-sportowych

Podobnie, jak w przypadku klasycznych spotkań, ale i chociażby usług dodatkowych (jak legalny poker czy sporty wirtualne) szczegółowa analiza drużyn i zawodników jest nam w stanie przynieść wiele dobrego i poprawić nasze typy bukmacherskie.

Zawsze sprawdzajmy mocne i słabe strony każdego z zespołów / zawodników

Zdefiniowanie mocnych i słabych stron drużyn i zawodników w ich obrębie pozwoli nam w łatwiejszy sposób ich porównywać i podejmować szybsze, ale i bardziej trafione decyzje bukmacherskie.

Kursy bukmacherskie to bardzo ważna kwestia!

Przez kursy bukmacherzy sami wyrażają swoje przypuszczenia dotyczące danego spotkania. Pozwalają zarobić mniej na drużynach z bardziej prawdopodobnym zwycięstwem, a więcej – na tych, na których prędzej przegramy. Bierzmy to pod uwagę, ale też starajmy się szukać tak zwanych „valuebetów”.

obstawianie esportu
obstawianie esportu

Bukmacherzy z najciekawszą ofertą na e-sport

E-sport już od jakiegoś czasu jest częścią oferty niemal każdego polskiego bukmachera. Z uwagi jednak na to, że jest on wciąż czymś stosunkowo nowym, nie wszyscy bukmacherzy pokrywają go w równie dobrym stopniu i stwarzają dobre warunki na jego obstawianie. Poniżej przedstawiamy tych, u których można liczyć na zdecydowanie najwięcej.

E-sport w STS

E-sport jest przez tę firmę traktowany w sposób unikalny – bukmacher poświęcił mu całą zakładkę w obrębie swojego serwisu internetowego. Pokrywa swoją ofertą wiele gier (w tym chociażby League of Legends czy Overwatacha), proponując mocno konkurencyjne kursy na wiele rozgrywek.

E-sport Fortunie

Fortuna również nie bagatelizuje wagi e-sportu we współczesnych zakładach bukmacherskich, dając nam dostęp do wielu gier w jego obrębie, ale też pozwalając na typowanie większości z nich w modelu „live”. Co ważne, proponuje kursy w wielu przypadkach nieosiągalne dla konkurencji.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Legalni bukmacherzy online

Back to top button