Czy Horizon: Zero Dawn trafi w tym roku na PC?

Choć na komputerze możemy grać w Total Casino online bez ograniczeń, to jednak wiele gier rozrywkowych dostępnych jest tylko na wyłączność na konsole. Dlatego tym bardziej ucieszyła nas plotka o tym, że gra Horizon: Zero Dawn być może w 2020 roku trafi na pecety.

Czym jest Horizon: Zero Dawn?

Horizon: Zero Dawn to jeden z najbardziej cenionych tytułów, które ukazały się na PlayStation 4. Od lat już bowiem jest tak, że niektóre tytuły tworzone są na wyłączność pod wybrane platformy. Dlatego też w Horizon: Zero Dawn do tej pory nie mogli zagrać użytkownicy komputerów czy Xboksa. Jest to element strategiczny marki, dzięki któremu można do siebie przyciągnąć niezdecydowane do tej pory osoby.

Horizon: Zero Dawn to dzieło holenderskiego studia Guerrilla Games. Gracze zostają tutaj przeniesieni w odległą przyszłość, gdzie jednak cywilizacja uległa upadkowi i ludzie wyglądają oraz żyją niczym sprzed kilku tysięcy lat. Jednak świat został jednocześnie opanowany przez maszyny, które zamieniły się w inteligentne stwory przypominające zwierzęta. Niestety nikt nie wie lub nie chce się dowiedzieć, jak doszło do zagłady ludzkości. Naszą bohaterką jest Aloy, młoda łowczyni z plemienia Nora. Jest to plemię, które za wszelką cenę stara się unikać kontaktu z mechanicznymi bestiami. Jednak Aloy to poniekąd wyrzutek, którą interesuje świat. Wyrusza zatem w podróż, aby odkryć przeszłość oraz swoje przeznaczenie. To właśnie wyprawa jest głównym wątkiem gry od Guerrilla Games.

W czasie podróży poznawać będziemy otaczający nas świat, który jest niezwykle piękny i rozległy. Napotkamy także na zwierzęta i inne plemiona, które toczą między sobą wojny. Przyjdzie nam również dowiedzieć się, kim w rzeczywistości jest nasza główna bohaterka. Istotą rozgrywki jest odkrywanie świata, znaczników, wykonywanie zadań, zdobywanie nowych umiejętności oraz ekwipunku. Szczególnie interesujące są maszyny, z których część będzie naszymi sprzymierzeńcami, a część mniej lub bardziej groźnymi przeciwnikami. Tytuł ten pod względem audiowizualnym stanowi prawdziwą perełkę na PS4, przez co wręcz zachwyca detalami, projektami zwierząt. Dzięki połączeniu kilku gatunków: skradanki, typowej gry akcji oraz TPP rozgrywka jest niezwykle wciągająca oraz urozmaicona, co nie powoduje, że tylko przemierzamy trasę z punktu A do B. W przypadku PlayStation 4 Pro gracze mogą liczyć na rozgrywkę w rozdzielczości 4K oraz tryb HDR.

Będzie wersja na PC?

Kotaku to jeden z najbardziej znanych i cenionych blogów o grach komputerowych. Na początku stycznia Jason Schreier, redaktor bloga napisał, że istnieje duże prawdopodobieństwo pojawienia się Horizon: Zero Dawn na PC. Informacje te miał ponoć potwierdzić u 3 niezależnych źródeł powiązanych z Sony. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy to nastąpi, jaka dokładnie będzie wersja gier. Ostatnio jednak na chwilę w wyniku pomyłki gra pojawiła się w ofercie francuskiego Amazonu, a inne źródła mówią o premierze w najbliższych miesiącach.

Już teraz spekuluje się, że usprawniona grafika zapewni jeszcze lepszą płynność gry oraz efekty wizualne. Jest to nowy trend ze strony Sony, które wprowadza na komputery gry ze swej platformy jak choćby Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls, Death Stranding. Jeśli przypuszczenia się sprawdzą, to być może dojdzie do nowej mody na rynku, kiedy to tytuły na wyłączność po 2, 3 latach od swej premiery lądować będą także i na innych platformach.  

0 / 5. Ocen: 0

Legalni bukmacherzy online

Back to top button